Tworzyli film poklatkowy

Sporo dzieje się w Starej Kopalni. Dla najmłodszych przygotowano bogatą ofertę zajęć wakacyjnych. Między innymi dzieciaki uczyły się tworzyć filmy poklatkowe. Ich produkcja weźmie udział w międzynarodowym festiwalu.

Stara Kopalnia jak co roku przygotowała szereg ciekawych zajęć by wałbrzyszanie w różnym wieku nie nudzili się w Wakacje.
 
- Dla grup zorganizowanych skupiamy się głównie na zajęciach "górniczych". Przedstawiamy specyfikę pracy górnika, odwiedzamy nasz podziemny tunel, poruszamy zagadnienia geologiczne i tłumaczymy jak powstaje węgiel. Mamy też specjalną grę ekologiczną "węgielki". Poza tym organizujemy warsztaty w Centrum Ceramiki Unikatowej - kalkomanię, linoryt czy malowanie na szkle - mówi Justyna Korzuch. specjalista ds. edukacji w Starej Kopalni.
 
 
Dla gości indywidualnych organizowane są na przykład artystyczne piątki. Poza tym przez cały czas kopalnia jest otwarta dla zwiedzających a dla rodzin z dziećmi przygotowano specjalne pakiety pobytu.
 
Jednymi z ciekawszych zajęć były warsztaty filmowe. Dzieciaki najpierw uczyły się teorii a potem wykorzystywały zdobytą wiedzę w praktyce. Była to część większego projektu organizowanego z Ośrodkiem Kultury i Sztuki z Wrocławia.
 
- Celem naszego projektu jest realizacja abstrakcyjnych filmów. Jest to projekt regionalny bo włączyliśmy Dolny Śląsk do Festiwalu Punto y Raya JUNIOR 2019, który odbędzie się w październku w Centrum Technologii Wizualnych. Na terenie naszego województwa planujemy zrealizować 16 krótkometrażowych filmów abstrakcyjnych, które wezmą udział w konkursie. Być może będą też pokazywane na innych festiwalach - mówi Agnieszka Rusnak z Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.
 
 
Dzieciaki z Wałbrzycha uczyły się i tworzyły filmy poklatkowe. To technika w której wykonuje się zdjęcia jakiegoś przedmiotu, przy czym na po każdym zdjęciu występuje jakiś ruch. Następnie zdjęcia odtworzone w sekwencji dają złudzenie ruchu. Film tworzony w Starej Kopalni będzie odtwarzany w tempie 12 klatek na sekundę a to oznacza, że do stworzenia 10 sekundowej sceny potrzeba aż 120 zdjęć, dlatego dzieciaki mają pełne ręce roboty.
 
- Bardzo nam się podobają te warsztaty. Mieliśmy fajne eksperymenty z gliną i ćwiczenia nagrywania. Dzisiaj nagrywamy abstrakcyjny film a głównym aktorem będzie właśnie glina - mówią Mateusz i Hania, uczestnicy warsztatów.
 
 
Aktualną ofertę zajęć znajdziecie na stronie internetowej Starej Kopalni. 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno