Egzaminy ósmoklasisty i gimnazjalne: wyniki

Znamy wyniki egzaminów gimnazjalnych i egzaminu ósmoklasisty. Jak poszło uczniom wałbrzyskich szkół?

Tegoroczny egzamin gimnazjalny był ostatnim ze względu na reformę edukacji i wygaszanie gimnazjów. 
 
Średni wynik wszystkich uczniów z części humanistycznej z języka polskiego wynosi 63 procent, a z historii i wiedzy o społeczeństwie - 59 procent. W części matematyczno-przyrodnicznej, z matematyki, uczniowie uzyskali średni wynik 43 procent, a z przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki i geografii) - 49 procent.
Jeśli chodzi o języki obce najczęściej zdawanym był test z angielskiego. Na poziomie podstawowym średnia uczniów wyniosła 68 procent, a na poziomie rozszerzonym - 53 procent. 
 
Jak na tym tle wypadli wałbrzyscy uczniowie? Z części humanistycznej, z języka polskiego, ich średnia wynosi 61%, a z historii i wiedzy o społeczeństwie – 58%. Jeśli chodzi o część matematyczno-przyrodniczą, średnia z matematyki to 40%, a z przedmiotów przyrodniczych 48%. Język angielski na poziomie podstawowym – 69%, a rozszerzonym 54%.
 
Z kolei w ramach egzaminu ósmoklasisty uczniowie zdawali testy z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego na poziomie podstawowym. Z języka polskiego średnia uczniów wyniosła 63 procent, z matematyki 45 procent. Z najczęściej wybieranego wśród języków obcych – angielskiego, średnia to 59 procent. 
 
Jeśli chodzi o uczniów z wałbrzyskich szkół, średnia z testu z języka polskiego wyniosła 57%, matematyki – 35%, a z angielskiego 52%.
 
wb
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno