Chcą niższych cen biletów

Od 1 lipca pasażerowie za przejazd szynobusem ze Świdnicy do Wrocławia płacą 13,50 zł.,  do końca czerwca było to  8 zł.  Władze Świdnicyzwracają się do Marszałka Województwa Dolnośląskiego o przywrócenie niższych cen biletów. 

 

Połączenie kolejowe Świdnicy z Wrocławiem wróciło do rozkładu po 13 latach. Zostało ponownie uruchomione w grudniu 2013 roku. Na tak dużą popularność tego środka transportu miała wpływ promocyjna cena biletów, która obowiązywała do 1 lipca tego roku (8 zł.). Po jej zakończeniu pasażerowie płacą pełną stawkę (13,50 zł). Cena biletu miesięcznego wzrosła z 180 zł do 269 zł. (cena biletu na przejazd busem wynosi 8,50 zł.) Wzbudziło to spory niepokój części mieszkańców, którzy zwrócili się do prezydent Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej z prośbą o interwencje. 
 
- Od kilku dni docierają do mnie sygnały od mieszkańców Świdnicy korzystających z połączenia kolejowego miedzy Świdnicą a Wrocławiem, którzy zaniepokojeni są wzrostem opłat za przejazd. W związku z tym wystosowałam do Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Cezarego Przybylskiego oraz do zarządu Kolei Dolnośląskich pismo w którym apeluję o ponowne rozważenie przywrócenia cen promocyjnych na tej trasie – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.
 
W piśmie skierowanym do Marszałka Województwa Dolnośląskiego, prezydent Świdnicy zwraca uwagę na to, że w dużej mierze z połączenia kolejowego z Wrocławiem korzystają uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci oraz osoby dojeżdżające do pracy.  

 
adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno