Finał Lata w Teatrze

Spektaklem "Stąd Wyrastają Korzenie Drzew" zakończono projekt Lato w Teatrze, który przez dwa tygodnie angażował do twórczej pracy trzydzieścioro młodych wałbrzyszan.

Wyświetl galerię 1/11
Sobotni pokaz był zwieńczeniem ciężkiej ale jednocześnie bardzo przyjemnej pracy. Dzieciaki wiele dowiedziały się o teatrze ale też o swoich rodzinach poznając własne tytułowe "korzenie".
 
- Każdego dnia mieliśmy jakieś zadanie, które później stawało się cząstką naszego spektklu. Zaczęliśmy od rozmów na temat jak wygląda drzewo od strony biologicznej. W parku z bliska przyglądaliśmy się drzewom. Potem zastanawialiśmy się skąd my wyrastamy, dlatego dzieci musiały porozmawiać z rodzicami, dziadkami o tym skąd się wzięli w Wałbrzychu. To były często historie zaskakujące dla nich samych - mówi Robert Maniak z Fundacji t:.
 
 
W spektaklu nie brakowało bardzo osobistych momentów a rodzice mogli niejednokrotnie zobaczyć na scenie swoje własne historie opowiedziane przez dzieci.
 
- Ten projekt służył również temu, byśmy w domach ze sobą rozmawiali o swoich rodzinnych sprawach. Tak jak dzieci tu napisały podczas projekcji "pamiątki są ważne". To jest coś, co zostanie po tym projekcie. Zostanie także sześć drzew, nasze przesłanie do przyszłości, które rosną w parku w alei lipowej Zamku Książ. To też symbol, że stąd wyrastamy i chcemy w tym mieście być jak najpiękniesi i rosnąć jak najlepiej - podsumowuje Robert Maniak.
 
 
W projekcie wzięło udział trzydzieścioro młodych uczestników. Nad przebiegiem zajęć czuwali zarówno przedstawiciele Fundacji t: jak i pracownicy Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno