Chcą upamiętnić zamordowaną Kristinę

Mieszkańcy Mrowin chcą upamiętnić brutalnie zamordowaną 10-letnią Kristinę i zbudować plac zabaw jej imienia.

Organizatorem zbiórki jest Komitet Społeczny „Zachowajmy pamięć o Kristinie”. Jego członkowie chcą zebrać pieniądze i wybudować plac zabaw by upamiętnić zamordowaną dziewczynkę.
 
W apelu zamieszczonym na stronie Urzędu Miejskiego w Żarowie czytamy:
 
„Ci najmłodsi cierpią najbardziej, ponieważ nie jesteśmy w stanie im do końca wytłumaczyć tej okrutnej tragedii i utraty bliskiej osoby. Jednak nie możemy bezradnie przejść do szarej codzienności. Nie możemy pozwolić, by ostatnie słowo należało do zła i śmierci. Dlatego chcemy podjąć piękną inicjatywę na rzecz wszystkich dzieci z Mrowin, przyjaciół, koleżanek i kolegów Kristiny, po to, by zachować i pielęgnować pamięć o niej. Chcemy stworzyć dla wszystkich dzieci z Mrowin bezpieczne, monitorowane, nowoczesne i atrakcyjne miejsce, w którym będą one mogły spędzać swój wolny czas. Pragniemy w pierwszą rocznicę śmierci otworzyć Plac Zabaw imienia Kristiny w Mrowinach. Niech to miejsce będzie pamiątką po niej, żywym pomnikiem, symbolem zjednoczenia ludzi wielkich serc.
 
Plac zabaw jest odpowiedzią na potrzeby najmłodszych. Wstępnie planujemy, aby plac zabaw powstał w miejscu najbardziej dostępnym dla wszystkich dzieci – w okolicach stadionu sportowego, w pobliżu zbudowanej niedawno siłowni zewnętrznej, z której korzystają dorośli mieszkańcy wsi. Plac będzie ogrodzony i monitorowany, tak by przebywające tu dzieci były naprawdę bezpieczne.
Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli z całej Polski i poza nią, którzy jednoczą się z nami w bólu i żałobie. Zjednoczcie sie z nami w tworzeniu tej wspaniałej inicjatywy na rzecz dzieci z Mrowin, przyjaciół i kolegów Kristiny. Prosimy szlachetnych darczyńców o wpłatę pieniędzy na konto Żarowskiego Stowarzyszenia „Edukacja” Santander Bank Polska 68 1090 2369 0000 0001 0310 6306 z dopiskiem: „Zachowajmy pamięć o Kristinie”. Niech to miejsce powstanie na Jej pamiątkę, aby nawet z największego zła można było wyprowadzić dobro”.
 
Przypomnijmy, 10-letnia Kristina wyszła rano do szkoły, ale nie wróciła do domu.  Martwą dziewczynkę znalazł kilka godzin później mieszkaniec podżarowskiej wsi Mrowiny.  Przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi.
 
Podejrzany o morderstwo 22-letni student Jakub A. został zatrzymany kilka dni później.  Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty: morderstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów, w tej chwili przebywa w areszcie.  
 
wb
foto:WTV
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno