Koniec sezonu w Szaniawskim
Dobiegł końca 55. sezon 2018/19 – "7 kolorów" w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym. 
Powstało 7 nowych spektakli Duchologia Polska, Dziki, Po nas choćby kosmos, Insytut  Goethego, Baba-Dziwo, Teraz każdy z was jest rzeczpospolitą, Czego nie widać.
Podczas minionego sezonu zespół teatralny zagrał ponad 200 przedstawień zarówno w Wałbrzychu jak i na licznych wyjazdach w Polsce i za granicą. 
 
55. sezon to także sukcesy w działaniach około-teatralnych. Wspomnieć należy 3. edycję Konkursu im. Jana Dormana. Zrealizowany w jego ramach spektakl „Dziki" został zagrany aż 33 razy w wałbrzyskich szkołach.
 
Zrealizowano projekt Z Ogniem w Głowie 3. Polsko-niemieckie spotkania z teatrem dla młodzieży i 19. Dni Dramaturgii, a także XVI Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne. Nostalgia. Koniec oraz XVI Dni Młodego Teatru.
 
Za nami kolejne odsłony programu TLeN - Teatralnych Lekcji (Nie)Obowiązkowych oraz dwa programy edukacyjne: Obserwatorium. Otwarty Uniwersytet Teatru oraz SZORT, czyli Szkoła Otwartych Rezydencji Teatralnych. 
 

opr.teatr/wb

foto:użyczone

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno