Obwodnica: praca wre

Budowa obwodnicy zachodniej już na stałe wpisała się w wałbrzyski krajobraz. Mieszkańcy zdążyli już chyba przywyknąć do korków, utrudnień i zmieniającej się organizacji ruchu. - Niezmiennie proszę kierowców i wszystkich wałbrzyszan o wyrozumiałość. Musimy się trochę pomęczyć - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

W związku z budową obwodnicy ciasno zrobiło się na ulicach zwłaszcza w centrum miasta. Plac Grunwaldzki to jedno z miejsc, gdzie prowadzone są szczególnie intensywne prace. Kolejne – to okolice ronda Tesco. Tutaj również jest spora szansa, że utkniemy w korkach, zwłaszcza w godzinach szczytu.
 
- Na razie wszystko przebiega zgodnie z planem, wszyscy widzimy, że postęp prac jest. Wszyscy widzimy, że niestety nie da się tego zrobić bezkonfliktowo. To gigantyczna budowa, która ingeruje właściwie w cały układ komunikacyjny miasta. Myślę, że na razie nie jest aż tak źle, jak myśleliśmy. Niezmiennie proszę kierowców i wszystkich wałbrzyszan o wyrozumiałość. Musimy się trochę pomęczyć - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Jak wyjaśnia prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, postęp prac kontroluje on osobiście niemal codziennie. Liczne filmiki i zdjęcia wysyłają też wałbrzyszanie, którzy wyraźnie żyją tą inwestycją.
 
- Trudno nie jechać przez rondo Tesco, trudno nie jechać przez Plac Grunwaldzki. Właściwie prawie codziennie jadę na ul. Żeromskiego. Dyżuruję w szpitalu więc widzę co się dzieje w tamtych rejonach. Wiem co się dzieje. Do tego postęp prac jest regularnie filmowany z dronów, którymi dysponuje sama firma. Mieszkańcy Wałbrzycha wysyłają nam liczne zdjęcia, nagrane filmiki. Żyją tą budową, bardzo się z tego cieszymy - wyjaśnia prezydent Wałbrzycha.
 
Podsumowując - prace postępują, a wałbrzyszanie będą musieli wykazać się cierpliwością. Budowa obwodnicy zachodniej to ogromna inwestycja i nie zostanie zrealizowana z dnia na dzień. Zgodnie z umową obwodnica ma zostać wybudowana do końca sierpnia 2021 roku.
 
Czytaj też:
 
wb
foto:ilustracyjne
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno