'Aktywny start' projekt dla rodziców

Rodzice biorący udział w projekcie „Aktywny start” uczestniczyli w zajęciach Szkoła wychowania – Akademia świadomego Rodzica. Cel zajęć to przede wszystkim budowanie właściwej relacji w rodzinie, pozytywnych postaw rodzicielskich, budowanie autorytetu oraz zmniejszenie poczucia rodzicielskiej bezradności. 

Projekt jest realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, rekrutacja uczestników odbyła się w maju. Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo, w tym osób niepełnosprawnych korzystających z pomocy społecznej, a przede wszystkim młodych kobiet, które mają problemy wychowawcze lub nie mogą podjąć zatrudnienia ze względu na wielodzietność. 

 

Inicjatywa jest współfinansowana ze środków Unii Europejski. Efektem warsztatów ma być wymiana rodzicielskich doświadczeń. Rodzice biorący udział w projekcie mają poprawić swoje kompetencje wychowawcze, lepiej zrozumieją swoje dziecko i będą wiedzieli jak reagować w trudnych sytuacjach. 

 

 

opr.red

foto:użyczone

 

 

 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno