Głuszyccy uczniowie na wakacjach

Prawie 70-u młodych głuszyczan uczestniczyło w pierwszej turze zajęć wakacyjnych organizowanych przez Centrum Kultury- MBP w Głuszycy. W ciągu pierwszych dwóch tygodni dzieci sporo zwiedziły. Druga tura zajęć rusza już 15 lipca i zapowiada się równie ciekawie. 

Grupa dzieci ze świetlic wiejskich odwiedziła Park Dinozaurów w Szklarskiej Porębie, zobaczyła "Głazy krasnoludków" w Gorzeszowie, a także Kopalnię Złota, średniowieczną osadę i tunel strachu w Złotym Stoku. W Międzygórzu uczestnicy zajęć odwiedzili Ogród Bajek, wodospad Wilczki oraz Igliczną. Zajęcia zakończyły się ogniskiem integracyjnym w Agroturystyce „Brodowo” w Sierpnicy. 
 
Grupa dzieci uczestnicząca w zajęciach w CK-MBP odwiedziła z kolei Ogród Japoński we Wrocławiu oraz wieżę widokową w Świdnicy. W Ząbkowicach Śląskich dzieci zwiedziły oprócz Krzywej Wieży, Izbę Pamiątek Regionalnych, ruiny renesansowego zamku i Laboratorium dr. Frankensteina. Zajęcia zakończyły się wycieczką do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.
 
Wszyscy uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania w czasie wakacji, zwłaszcza podczas pobytu nad wodą. Ponadto dzieci rozwijały swoje zdolności manualne podczas kreatywnych warsztatów bursztynowych i mydlarskich. Nie zabrakło także zajęć sportowych w plenerze oraz aktywnego wypoczynku na krytej pływalni „Delfinek” i przy ul. Dolnej w Głuszycy. 

 

 

opr.red

foto:użyczone

 

 

 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno