Turniej Rycerski pod Zamkiem Cisy
W ostatni weekend lipca (27-28.07) pod Zamkiem Cisy odbędzie się Turniej Rycerski. Czas wypełniony będzie licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Szykuje się niezwykłe widowisko.
Organizatorzy przygotowali gry, turnieje oraz bezpłatne warsztaty rzemieślnicze. W sobotę odbędzie się inscenizacja Bitwy o Zamek Cisy, którą rozegrają dziesiątki rycerzy w historycznych zbrojach. 
 
- Zapraszamy do Zamku Cisy bo jest on w pobliżu Zamku Książ i Starego Książa a mimo to jest pomijany przez turystów. Będzie się tu wiele działo,  będzie głośno i kolorowo. W wielu atrakcjach można wziąć udział osobiście, dotknąć zbroi, miecza, spróbować samodzielnie wykonać pasek skórzany lub wełniany. Zobaczymy przy pracy kowala czy szklarza - wymienia Krzysztof Pisarski z Bractwa Rycerskiego Grodu Chojnów.
 
 
- Wybraliśmy to miejsce trochę spontanicznie bo byliśmy tu kiedyś na wycieczce. Bardzo nam się spodobało a zwłaszcza, że jest związane z epoką, którą odtwarzamy bo sam zamek został zbudowany przez Bolka Świdnickiego. Udało nam się dopiąć organizację dzięki pomocy gminy Stare Bogaczowice. We wczuciu się w epokę pomaga fakt, że jest to miejsce ciche, z dala od zgiełku miasta a nawet brak zasięgu telefonów - mówi Mateusz Bobiński z Bractwa Rycerskiego Księcia Bolka ze Świdnicy. 
 
Oprócz typowego festynu w klimatach średniowiecznych organizatorzy przygotowali kilka widowiskowych atrakcji. Najbardziej publiczność powinny zainteresować turniej rycerski i rekonstrukcja bitwy.
 
 
Organizatorami wydarzenia jest Gmina Stare Bogaczowice, Bractwo Rycerskie Księcia Bolka i Bractwo Rycerskie Grodu Chojnów.
 
 
opr.red
foto:WTV/użyczone
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno