Kiedy w Wałbrzychu powstanie odkryty basen?

Wszystko wskazuje na to, że w naszym mieście powstanie od lat wyczekiwany przez wałbrzyszan odkryty basen. - Przy naszej czeskiej granicy mamy basen, z którego 3/4 korzystających to mieszkańcy Wałbrzycha. Widać, że wałbrzyszanie tego typu obiektów potrzebują - mówi prezes Aqua Zdroju, Piotr Rachwalski.

Lato w tym roku jest wyjątkowo gorące, upał zelżał dopiero kilka dni temu. Na parkingach przy basenach w okolicznych miastach, np. w Świebodzicach widać wiele samochodów z wałbrzyską rejestracją. Budowa odkrytego basenu w Wałbrzychu ma być odpowiedzią na liczne głosy mieszkańców w tej sprawie.
 
- W mniejszym mieście niż Wałbrzych, w Lubinie, w pewną gorącą środę dwa tygodnie temu, z takiego obiektu skorzystało 3500 osób. U nas 1000 na dobę to jest dużo. To pokazuje jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu nowoczesny obiekt. Przy naszej czeskiej granicy mamy basen, z którego 3/4 korzystających to mieszkańcy Wałbrzycha. Widać, że wałbrzyszanie tego typu obiektów potrzebują, dlatego prezydent i Rada Miasta zdecydowali się przygotować tego typu koncepcję, która odpowie na pytanie gdzie i w jaki sposób zostanie wybudowany tego typu obiekt, czyli zewnętrzny aqua park z wodnym placem zabaw dla dzieci  – mówi prezes Aqua Zdroju, Piotr Rachwalski.
 
Pod uwagę brane są trzy lokalizacje, jakie?
 
- To są okolice kompleksu Aqua Zdrój przy ul. Ratuszowej, okolice stadionu na Nowym Mieście i na Rusinowej - w miejscu obecnego basenu - wyjaśnia prezes Aqua Zdroju.
 
Kiedy powstanie basen?
 
- Szukaliśmy finansowania za pomocą PPP (Partnerstwa Publiczno-Prywatnego), ale są również rozpatrywane inne sposoby finansowania. To jest koszt około 15-20 mln w zależności od wielkości obiektu i atrakcji, a także technologii. Sama budowa to kilka miesięcy, ale trzeba się do niej przygotować, czyli przetargi, dokumentacja, pozwolenie na budowę. Rok to minimum, zakładam, że powinno nam wystarczyć półtora roku - mówi Piotr Rachwalski.
 
Lokalizację basenu poznamy prawdopodobnie we wrześniu. 

 

wb

foto:ilustracyjne

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno