Ponad 170 km/h w terenie zabudowanym

Jechał 176 km/h w terenie zabudowanym - 28-letni mieszkaniec Nysy stracił już prawo jazdy.  Policjanci nie ukarali go mandatem, ich zdaniem  naruszenie zasad bezpieczeństwa było na tyle rażące, że  wystąpili do sądu o zastosowanie surowszej kary niz grzywna.

 

Policjanci z Ząbkowic zauważyli między miejscowościami Starczówek i Niedźwiedź motocyklistę, który z dużą prędkością wyprzedza samochód. Gdy zbliżyli się do niego,  rejestrator zapisał prędkość 176 km/h.  Kierowca motocykla po wjechaniu na teren zabudowany nie zwalniał. Mimo ograniczenia prędkości do 40 – jechał 155 km/ h, pó chwili zwolnił do 140 km/h. Policjanci zatrzymali motocyklistę. Okazało się, że to 28-letni mieszkaniec Nysy, który jest zawodowym kierowcą. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, policjanci jednak nie ukarali go mandatem. Według mundurowych, za tak rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, grzywna byłaby zbyt łagodną karą,  wystąpili  do sądu o zastosowanie surowszej kary.
 
Tego samego dnia wieczorem nieoznakowany radiowóz mijał się z motocyklistami, którzy na wyremontowanym odcinku drogi próbowali bić rekordy prędkości. Policjanci zawrócili i pojechali za nimi. W miejscowości Służejów miernik zarejestrował prędkość 172 km/h w terenie zabudowanym - motocyklista przekroczył dopuszczalną prędkość o 122  km/h. Kolejny pomiar na łuku drogi to aż 136 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, nie miał prawa jazdy. 

opr. adm
foto: ilustracyjne (pixabay)


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno