Czy to koniec Górnika?

Czy to koniec Piłkarskiego Górnika? Władze miasta cofnęły dotacje dla klubu z powodu jego niejasnej sytuacji prawnej.

Klub nie posiada środków, aby wystartować w IV lidze, do tego na początku przyszłego roku trzeba będzie spłacić kolejną ratę wierzytelności pozostawionych przez poprzedni zarząd, czyli około 70 tysięcy złotych. Aby spłacić przyszłoroczne wierzytelności klub musi zgłosić zespół do rozgrywek IV ligi, na co brak środków, tak więc ogłoszenie upadłości, a w następstwie zakończenie działalności stowarzyszenia, w tym akademii i drużyn młodzieżowych, może okazać się jedynym rozwiązaniem.
 
Chętnych na przejęcie klubu nie ma. Władze miasta cofnęły także dotacje dla klubu, dlaczego?
 
- W chwili obecnej wstrzymaliśmy przekazanie kolejnej kwoty w wysokości 88 tysięcy złotych na szkolenie dzieci i młodzieży, albowiem dotarły do nas informacje, że zarząd klubu podał się do dymisji, a w klubie został powołany prokurent. Ponieważ takie rozwiązanie według nas jest obciążone błędem prawnym, wystąpiliśmy o analizę tej sytuacji i dopóki nie otrzymamy jawnej decyzji, dotyczącej tego kto może dysponować majątkiem prawnym stowarzyszenia, czy powołani prokurenci mogą występować i reprezentować stowarzyszenie w zakresie dysponowania środkami majątkowymi, gmina Wałbrzych, nie przekaże tej kwoty 88 tysięcy złotych na szkolenie dzieci i młodzieży oraz drugiej transzy 100 tysięcy zł na rozwój sportu  - mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
Powodem takiej decyzji władz miasta jest sytuacja prawna klubu.
 
- Nie możemy dopuścić do sytuacji, kiedy nie wiadomo kto będzie odpowiadał za publiczne pieniądze – wyjaśnia wiceprezydent Wałbrzycha.
 
Władze Wałbrzycha udostępniły także zestawienie, które ma przybliżyć jakie kwoty przekazywała gmina na funkcjonowanie Górnika Wałbrzych oraz na inne tutejsze kluby. Chodzi o rozwianie wątpliwości na temat tego, czy rzeczywiście na wałbrzyski sport żałowano środków. Dane zawierają też porównanie kwot przekazywanych na Górnik Wałbrzych oraz inne – IV ligowe drużyny w miastach o podobnej wielkości. Tutaj również wałbrzyski Górnik wypada dobrze.
 
 
Jutro o 9 przed Urzędem Miejskim spotkają się kibice Górnika, którzy zamierzają zaapelować do prezydenta Szełemeja o zwiększenie pomocy dla klubu. Czy to przyniesie jakiś rezultat?
 
wb
foto:walbrzych24.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno