Prokuratura stawia zarzuty wójtowi Starych Bogaczowic

Świdnicka prokuratura postawiła sześć zarzutów wójtowi Gminy Stare Bogaczowice Mirosławowi L.  i jego zastępcy, Bogdanowi S. Cztery z postawionych wójtowi zarzutów mają charakter korupcyjny. Zarzuty usłyszała też kierownik jednego z referatów w Urzędzie Gminy. 

 

Mirosławowi L. w akcie oskarżenia zarzucono popełnienie sześciu czynów, w tym czterech o charakterze korupcyjnym, polegających na przyjęciu korzyści majątkowych w łącznej kwocie 8.200 złotych - informuje świdnicka prokuratura. .
 
Wręczającym korzyści majątkowe miał być jeden z przedsiębiorców budowlanych, którego firma wykonywała prace budowlane na rzecz Gminy Stare Bogaczowice. Dwa kolejne zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień w związku z poświadczeniem nieprawdy w dokumentach, poprzez wskazanie w nich wykonania, faktycznie niewykonanych robót budowlanych na rzecz Gminy Stare Bogaczowice oraz podżegania innej osoby do poświadczenia nieprawdy w dokumentach.
 
Bogdanowi S. – Zastępcy Wójta zarzuca się popełnienie trzech czynów, dwóch polegających na przyjęciu wspólnie i w porozumieniu z wójtem korzyści majątkowej w łącznej kwocie 1200 złotych, a jednego polegającego na poświadczeniu nieprawdy w dokumentacji - informuje prokuratura
 
Zarzuty usłyszała też kierownik jednego z referatów w Urzędzie Gminy Stare Bogaczowice, Małgorzata S., która według prokuratury, działając wspólnie i w porozumieniu z wójtem i jego zastępcą miała poświadczyć nieprawdę w dokumentacji dotyczącej wykonania robót budowlanych.
 
Oskarżeni nie przyznają sie do popełnienia żadnego z zarzucanych im czynów, grozi im do 10 lat więzienia.
 
adm
foto: ilustracyjne


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno