Publiczne przedszkole na Podzamczu

Przy ul. Grodzkiej 13 powstanie przedszkole samorządowe. Placówka publiczna powstanie z przekształcenia istniejącego, dotąd prywatnego przedszkola. Od września będzie tu miejsce dla 150 dzieci.

Przedszkole przy ul. Grodzkiej 13 na wałbrzyskim Podzamczu dotychczas było placówką prywatną.  Teraz, zgodnie z uchwałą podjętą przez wałbrzyskich radnych – stanie się przedszkolem samorządowym. Jaki jest koszt przekształcenia.
 
- Koszt utrzymania tego przedszkola spadnie na gminę, ale kosztem byłoby tylko 25 tysięcy złotych w związku z przystosowaniem PPOŻ. Uważam, że nie jest to wielki koszt, a przedszkole mogłoby dalej funkcjonować. Przedszkole jest na Podzamczu gdzie mieszka wielu mieszkańców - mówi radna Renata Wierzbicka.
 
Od września będzie tu miejsce dla 150 dzieci. Co najważniejsze, będzie to placówka bezpłatna. Zapotrzebowanie na tego typu placówkę na Podzamczu jest spore, co ważne będą tu uczęszczały także dzieci z innych dzielnic.
 
- Przedszkole będzie nieodpłatne, co jest bardzo dużym plusem dla rodzin. Rozwój dzieci jest na pewno najważniejszy dla wszystkich radnych - wyjaśnia radna Renata Wierzbicka – Planowane jest miejsce dla 150 dzieci, nie tylko z Podzamcza, ale dla wszystkich zainteresowanych umieszczeniem tutaj dzieci.
 
Zdaniem radnej Renaty Wierzbickiej zapotrzebowanie na tego rodzaju placówki jest spore. Zwłaszcza jeśli przedszkole jest bezpłatne, co pozwala zaoszczędzić nieco środków w domowym budżecie.
 
wb
foto:pixabay.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno