RWS Podgórze

Odwiedzamy kolejny RWS w ramach naszego cyklu – tym razem wizytę złożyliśmy w RWS w dzielnicy Podgórze. O tym jak mieszkańcy mogą spędzić tu czas opowiedział nam radny Wiesław Bielawski.

RWS w dzielnicy Podgórze działa bardzo prężnie. Odbywają się tutaj liczne zajęcia – sportowe, edukacyjne i artystyczne. Każdy znajdzie coś dla siebie – i maluchy i seniorzy, których radny Wiesław Bielawski pieszczotliwie nazywa „starszakami”.
 
- Mamy do dyspozycji lokal, w którym odbywa się cykliczne wydawanie żywności dla bezdomnych i samotnych codziennie o godzinie 14:00. Do południa mamy zajęcia z ping-ponga i warsztaty manualne. Od wielu lat spotyka się tutaj grupa karate, mamy grupę zapaśników. Mamy też grupę AA, a w ubiegłym roku założyłem Klub Starszaka. To nie jest klub seniora, ale starszaka, w ramach którego organizowane są wycieczki, zabawy, a co sobotę jest spotkanie z tańcem. Ja w to nie ingeruję, ale ich wspieram i pomagam. Robimy też paczki na Mikołajki - mówi radny Wiesław Bielawski.
 
 
Mieszkańcy, którzy chcą spotkać się z radnym mają na to szansę w każdą środę od godziny 16.00. Z jakimi sprawami najczęściej przychodzą?
 
- Głównie są to problemy mieszkaniowe, dotyczące oddłużania. Kieruję ich do odpowiedniej siedziby urzędu - tłumaczy Wiesław Bielawski.
 
 
Jak tłumaczy radny Bielawski mimo iż oferta tutejszego RWS jest bogata – zawsze można ją rozszerzyć. Jest on otwarty na propozycje rozmaitych lokalnych stowarzyszeń i fundacji.

 

 

W.Blicharz

foto:użyczone

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno