Polerowicz skoczyła po srebrny medal

Z dwoma medalami wracają lekkoatleci Górnika Wałbrzych z Mistrzostw Polski U-18. O złocie Kuby Kanika w pchnięciu kulą już informowaliśmy, ale na podium stanęła również Ada Polerowicz, która okazała się prawdziwą sensacją skoku w dal.

Jak przyznał trener Franciszek Karpiński, srebrny medal jego podopiecznej to niezwykle miła niespodzianka.

 

- Po cichu liczyliśmy na awans do finału, tymczasem Ada nie tylko, że z drugim wynikiem dostała się do finału, to ostatecznie zajęła 2. miejsce -, powiedział szkoleniowiec wałbrzyszan. Jakby tego było mało, nasza zawodniczka ustanowiła nowy rekord życiowy skacząc w eliminacjach na rewelacyjną odległość 5.59 m.

 

Warto przy okazji odnotować, że oprócz skoku w dal reprezentantka Górnika wystartowała również w biegu na 100 m. Z czasem 12.21 s, który jest kolejną „życiówką” wałbrzyszanki, Polerowicz zajęła 3. miejsce w finale B, czyli ostatecznie uplasowała się na 11. pozycji w klasyfikacji końcowej konkurencji biegowej.

 

Klasyfikacja medalowa skoku w dal kobiet

1. Emilia Wawrowska (MLKS Sokół Lubin)  5.74 m

2. Ada Polerowicz (LKS Górnik Wałbrzych)  5.56 m

3. Wiktoria Szymankiewicz (ZLKL Zielona Góra)  5.51 m

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno