Wakacje z OSK

Dzieci uczęszczające do Ośrodka Społeczno-Kulturalnego Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” brały udział w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych. Co znalazło się w programie?

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” zorganizowano spotkanie z przedstawicielkami Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Dzieci dowiedziały się o zasadach zdrowego odżywiania, problematyce uzależnień. Zostały uprzedzone o niebezpieczeństwach spowodowanych kontaktem z Barszczem Sosnowskiego, ukąszeniem przez żmije oraz sposobami obrony przed kleszczami. 
 
Podczas spotkania z policjantami omówiono zasady zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji. Natomiast funkcjonariuszki straży miejskiej omówiły m.in. zasady prawidłowego zachowania w ruchu drogowym. Zajęcia teoretyczne wsparte były symulacyjnymi sytuacjami na drodze i przejściu dla pieszych. Do OSK przyjechali też strażacy prezentując wielozadaniowy wóz bojowy Straży Pożarnej. 
 
Zorganizowane zostały dwie wycieczki piesze – pod pomnik Ułanów Legii Nadwiślańskiej oraz w okolice ruin zamku Cisy. Podczas wycieczek zespoły rywalizowały w konkurencjach sportowych oraz quizach wiedzy o przyrodzie. W Ośrodku rozegrane zostały turnieje: warcabowy i tenisa stołowego. Natomiast na terenie rekreacyjnym dzieci grały w palanta, badmintona i krokieta.
 
Podczas zajęć plastycznych wykonywane są prace na konkurs plastyczny „Bezpieczne i aktywne wakacje”, którego zakończenie zaplanowano pod koniec sierpnia.  Zainteresowani grali w piłkę nożną na konsoli Xbox i brali udział w zajęciach z robotyki i elektroniki.
 
 
opr.red
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno