Wspierają biblioteki

Książki dla bibliotek powiatu wałbrzyskiego. Akcja została zainicjowana przez Łukasza Kazka, samorządowca i miłośnika historii z Walimia. Jej celem jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa w powiecie wałbrzyskim. 

Pomysłodawcą akcji jest Łukasz Kazek, kóry postanowił, że do biblioteki publicznej w swoim rodzinnym Walimiu co miesiąc przekaże jedną nową książkę. 
 
- Jest to wsparcie dla rozwoju czytelnictwa i edukacji w gminach miejskich i wiejskich w powiecie wałbrzyskim. Początek był taki, że zacząłem wspierać bibliotekę w moim rodzinnym Walimiu, pomyślałem, że co miesiąc będę kupował nową książkę z nowości wydawniczych, które nie zawsze biblioteka może kupić. Jeśli kupuje to maksymalnie 3-4 tytuły, które się nie dublują, bo wtedy nie można byłoby kupić innej książki. Okazuje się, że jest 600-700 czytelników, a tylko jedna nowość i ci ludzie czekają na książkę. Stać w kolejce w XXI wieku i czekać na książkę? To jakiś koszmar - mówi pomysłodawca Łukasz Kazek.
 
Inicjatywa spodobała się też innym. W tej chwili w gronie darczyńców jest już 9 osób: Łukasz Kazek, Sebastian Borecki, Mateusz Kudła, Joanna Banachowicz, Krzysztof Ornatowski, Mieszko Maślanka, Magdalena Raczkowska- Kazek, Paulina Salamaga i Renata Kijowska. Każdy z nich objął patronatem inną bibliotekę ma terenie powiatu wałbrzyskiego.
 
- Ja wysyłam książki co 3 miesiące, Sebastian Borecki wysłał już pulę za cały rok. Niektórzy wysyłają co pół roku. Generalnie 12 nowości rocznie pojawi się w bibliotekach przez 5 lat. To suma około 27 tysięcy złotych, którą prywatne osoby, które uwielbiają powiat wałbrzyski i Góry Sowie, wesprą biblioteki – wyjaśnia Łukasz Kazek.
 
Osoby, które zdecydowały się wesprzeć akcję są w stałym kontakcie z bibliotekarzami, którzy informują jakich książek szczególnie brakuje w danej placówce.

 

W.Blicharz

foto:użyczone

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno