Aglomeracja Wałbrzyska na turystycznej mapie Polski

Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej jako jedna z najprężniej działających tego typu  w Polsce znalazła się w wyjątkowym przewodniku. Największe atrakcje naszego regionu znalazły się w nowym, bezpłatnym wydawnictwie OPLOT-u „Odkryj regionalną Polskę – przewodnik po lokalnych organizacja turystycznych”.

Do udziału we wspólnym wydawnictwie które powstało w ramach Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych (OPLOT) zgłosiły się 22 tego typu podmioty. Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej i jej największe atrakcje znalazły się w towarzystwie takich potęg turystycznych jak chociażby Zakopane, Częstochowa czy Zamość i Roztocze.  Na dwóch stronach zilustrowanych pięknie fotografiami m.in. Zamku Książ w Wałbrzychu wymieniono wszystkie największe atrakcje turystyczne, które są promowane w LOT AW. Są to m.in. Zamek Książ , Palmiarnia, Stara Kopalnia i Muzeum Porcelany z Wałbrzycha, podziemne miasto Osówka w Głuszycy, Opactwo Pocysterskie w Krzeszowie czy uzdrowiska Szczawno Zdrój i Jedlina Zdrój.  
 
Drukowana wersja tego nietypowego przewodnika ukaże się jesienią, ale już dziś można pobrać jego wersją elektroniczną pod linkiem (kliknij tutaj)  , która będzie sukcesywnie uzupełnia o opisy kolejnych lokalnych organizacji turystycznych i regionów, których promocją się znajdują. 

- Aglomeracja Wałbrzyska jest regionem atrakcyjnym nie tylko dla miłośników historii, ale także dla osób szukających kontaktu z przyrodą i aktywności. Zapraszamy turystów nie tylko na pobyty weekendowe, ale także do spędzenia u nas tygodnia, albo nawet dwóch. Na pewno nie będą się Państwo nudzili – zaprasza prezes LOT AW, Anna Żabska.
 
Ogólnopolskie Porozumienie Lokalnych Organizacji Turystycznych OPLOT to Związek Stowarzyszeń, który zrzesza Lokalne Organizacje Turystyczne. Najważniejsze cele OPLOT to m.in.: budowanie współpracy i porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych (LOT); reprezentacja Lokalnych Organizacji Turystycznych wobec Ministerstwa właściwego ds. turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej oraz na forum ogólnopolskim; promocja członków stowarzyszenia i ich produktów turystycznych, a także realizacja działań na rzecz kreowania i komercjalizacji produktów turystycznych.adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno