80 procent uczniów przyjętych do szkół średnich

Osiemdziesiąt procent absolwentów gimnazjów i podstawówek dostało się do szkół swojego pierwszego wyboru – to najważniejsza informacja dotycząca rekrutacji do wałbrzyskich placówek. 170 uczniów nie dostało się jednak do żadnej szkoły, co z nimi?

Zainteresowanie ofertą wałbrzyskich szkół było ogromne. W sumie w rekrutacji wzięło udział 1143 absolwentów gimnazjów i 1262 absolwentów podstawówek. To ponad 540 uczniów więcej, niż początkowo zakładano.
 
- Nie ukrywamy, że trochę nas to zaskoczyło. To świadczy o tym, że wysoka jakość nauczania, która jest cechą immanentną wałbrzyskich szkół średnich sprawiła, że także wielu uczniów spoza Wałbrzycha wybrało wałbrzyskie szkoły - mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
Do żadnej szkoły nie dostało się 170 uczniów. Jak przyznaje wiceprezydent Wałbrzycha większość z nich nieco przeceniła swoje szanse co do wyboru placówki, a jednocześnie wybrała tylko jedną szkołę i jeden profil kształcenia. Z myślą o nich od 26 do 30 lipca zostanie uruchomiona druga rekrutacja. Miejsca dla nich znajdą się, ale potrzebne jest zaangażowanie – przyznała wiceprezydent.
 
- 30% z tej grupy, to są dzieci, które przeszacowały swoje szanse, tzn. wybrały jedną szkołę i jeden profil. Same sobie nie dały szansy na to, by w sytuacji gdy nie dostały się do wymarzonej klasy, mogły iść do innej szkoły bądź na inny profil - wyjaśnia wiceprezydent Wałbrzycha – Miejsce dla siebie znajdzie każdy, kto teraz wykaże odrobinę aktywności ze swojej strony. W dniach od 26 do 30 lipca zadzwoni, dopyta i wykona ruch w postaci złożenia wniosku w wybranej szkole.
 
Władze miasta przygotowywały się do tegorocznej rekrutacji podwójnego rocznika wyjątkowo starannie. Utworzono dodatkowe klasy – takie jak np. Technik Programista w Zespole Szkół nr 5. Duże znaczenie miała także promocja szkół branżowych, którą dyrektorzy tych wałbrzyskich placówek rozpoczęli już wiosną.

 
W.Blicharz
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno