Święto policji: awansowało 115 funkcjonariuszy (FOTO)
Za nami obchody 100. rocznica powołania Policji Państwowej, które zorganizowano w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju. W tym roku na wyższe stopnie służbowe awansowało 115 funkcjonariuszy wałbrzyskiego garnizonu, w tym: 4 oficerów, 52 aspirantów i 47 sierżantów oraz 12 posterunkowych. 
Uroczystość poprzedzona była mszą świętą w intencji funkcjonariuszy, która została odprawiona w niedzielę 14 lipca w Kościele pw. św. Józefa Oblubieńca w Starych Bogaczowicach.
 
Dzień później w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju zaplanowano uroczystość z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.  
 
Jak mówił w swoim przemówieniu do policjantów Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu  Krzysztof Lewandowski:
 
„Często, będąc nawet po służbie, podejmujecie działania ratujące ludzkie życie. W ostatnim roku z dumą czytałem podziękowania dla Was skierowane na moje ręce. Tak było w przypadku policjanta z komisariatu w Głuszycy, który jadąc po służbie do domu, w miejscowości Świerki jako jedyny zareagował na widok dwojga starszych ludzi leżących na poboczu ruchliwej drogi potrzebujących natychmiastowej pomocy. Taką samą dumę odczuwałem, gdy policjanci ruchu drogowego wspólnie z jedynym z przechodniów przy al. Wyzwolenia w Wałbrzychu resuscytowali, do czasu przybycia służb medycznych, mężczyznę, u którego ustały czynności życiowe. Dzięki Waszemu skutecznemu działaniu mieszkaniec naszego miasta po krótkim pobycie w szpitalu wrócił już do zdrowia. Cały czas mam przed oczami zdjęcie funkcjonariusza z wydziału prewencji wałbrzyskiej komendy, który w styczniu tego roku z bloku objętego pożarem wyniósł kilkuletniego chłopca, ratując mu życie. Warto dodać, że życie naszemu funkcjonariuszowi zawdzięcza również dwoje turystów z Czech, którzy zsunęli się z 400 metrowego zbocza górskiego w rejonie Śnieżki. To będący w czasie w wolnym od służby wałbrzyski policjant udzielił jednemu z poszkodowanych pierwszej pomocy i wezwał służby ratownicze, które ostatecznie odnalazły poszkodowaną kobietę.”  
 
W tym roku na wyższe stopnie służbowe awansowało 115 funkcjonariuszy wałbrzyskiego garnizonu, w tym: 4 oficerów, 52 aspirantów i 47 sierżantów oraz 12 posterunkowych. 
 
 
opr.red
foto:KMP w Wałbrzychu
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno