Majsterkowanie i integracja

Z Maszynami na Podwórka to ciekawa inicjatywa dzięki której mieszkańcy rewitalizowanych dzielnic Wałbrzycha nie tylko się integrują ale także uczą majsterkowania. W miniony weekend maszyny gościły na ul. Przywodnej.

- Idea projektu polega na tym aby zintegrować wspólnoty mieszkaniowe, żeby mieszkańcy wyszli na podwórka i razem coś zrobili - mówi animatorka projektu Dominika Bałys.
 
Zajęcia praktyczne prowadzą członkowie Przedsiębiorstwa Społecznego "7Niebo"  oraz Spółdzielni Socjalnej "Zielony Zakątek". Pierwsi prowadzą zajęcia z krawiectwa, drudzy ze stolastwa. Mieszkańcy ul. Przywodnej razem z "Zielonym Zakątkiem" budowali karmniki dla ptaków.
 
- Odkryliśmy kilka talentów wśród dzieci. Budowanie karmników wymaga umiejętności stolarskich przy posługiwaniu się prostymi narzędziami. Przy pomocy koordynatorów, czyli osób dorosłych przygotowano elementy do budowy. Mamy nadzieję, że dzieciaki kiedyś jako osoby dorosłe zasilą szeregi naszej spółdzielni - mówi Krzysztof Gołosz, prezes Spółdzielni Socjalnej "Zielony Zakątek".
 
 
Akcja cieszy się sporym zainteresowaniem, gdziekolwiek się nie pojawi. Mieszkańcy entuzjastycznie biorą się do pracy razem z dziećmi i jak widać wszystkim przynosi to sporo frajdy.
 
- Jest super, robiliśmy karmniki, wycinanki. Wychodzimy z domów i zachęcamy innych by byli z nami. Jak widać chętnych nie brakuje. Współpracujemy i widać, że chcemy tego bo to fajna okazja by spędzić z dziećmi czas. Ja się nauczyłam robić watę cukrową i jestem z tego dumna - mówi Sylwia, mieszkanka ul. Przywodnej.
 
 
Maszyny zagoszczą jeszcze na wielu podwórkach Wałbrzycha. O każdej wizycie mieszkańcy informowani są z wyprzedzeniem.
 
- Można nas spotkać na wszystkich podwórkach rewitalizowanych dzielnic Wałbrzycha. Spotykamy się zazwyczaj raz w tygodniu a wcześniej mieszkańcy informowani są za pomocą plakatów czy indywidualnych rozmów - mówi Dominika Bałys.
 
Akcja potrwa aż do końca listopada 2020 roku. Do tego czasu maszyny odwiedzą aż 28 podwórek, w tym 20 jeszcze w tym roku. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku pod hasłem "Z Maszynami na Podwórka - inicjatywa lokalna".
 
plr
foto: użyczone, P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno