Pijany 14-latek demolował samochody

Pijany 14-latek, który chodził po ulicach Piaskowej Góry i demolował samochody. Chłopak uszkodził 5 aut. 

Z relacji zgłaszających wynikało, że wysoki, młody mężczyzna bez koszulki demoluje samochody zaparkowane przy ul. XV-lecia w Wałbrzychu. Chłopk rozbijał szyby, a kiedy zareagowali świadkowie uciekł w kierunku ul. Broniewskigo.

Policjanci szybko zatrzymali pijanego 14-latka. Alkomat pokazał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Chłopak uszkodził 5 samochodów, straty oszaowano na ponad 3 tysiące złotych. 


Po wytrzeźwieniu,chłopak powiedział, że nie pamięta całego zdarzenia. O jego losie zadecyduje teraz sąd rodzinny. 


Do naszej redakcji  zgłosiła się mama 14-latka. 

- Chcemy pokryć koszty szkód wyrządzonych przez syna. Niestety nie otrzymaliśmy kontaktu do poszkodowanych. Bardzo proszę by poszkodowane osoby zgłosiły się za pośrednictwem redakcji portalu walbrzych24.com - mówi mama chłopca. 


Pokrzywdzone osoby mogą się kontować z naszą redakcją - redakcja@walbrzych24.com 
Według Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.


opr. adm
foto:  KMP Wałbrzych

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.

Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com 

 

Przeczytaj również:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno