Znęcała się nad psem: wyrok podany do publicznej wiadomości

Sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu i orzeczenie sądu do publicznej wiadomości - taki wyrok zapadł przed świdnickim sądem. Mieszkanka powiatu świdnickiego została skazana za znęcanie się nad swoim psem. 

Kobieta została skazana prawomocnym wyrokiem za głodzenie swojego psa. 
 
- Widok na miejscu interwencji był przerażający - brak jedzenia, wody, schronienia. Pies schowany za wysokimi chaszczami, tak, by nikt go nie ujrzał. Zwierzę z głodu jadło własne odchody - tak we wrześniu 2017 roku Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt opisywał sytuację psa - informuje tvn24.pl.
 
Sąd Rejonowy w Świdnicy uznał kobietę winną znęcania się nad psem. Wyrok utrzymał także Sąd Okręgowy w Świdnicy. Kobieta została skazana na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata, musiała też oddać psa. Wyrok, wraz z nazwiskiem skazanej, został podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń w siedzibie sądu.
 
W uzasadnieniu podkreślano, że wymierzona kara ma pozwolić skazanej na zrozumienie konsekwencji jej zachowania i powstrzymać ją przed znęcaniem się nad zwierzętami w przyszłości – podaje tvn24.
 
wb
foto: walbrzych24.com
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno