Wycofują się z 4 ligi

Piłkarski Górnik wycofuje się z 4 ligi. Sytuacja klubu nadal jest niepewna ponieważ do momentu powrotu starego lub powołania nowego zarządu miasto wstrzymało wypłatę części dotacji.

Jak czytamy w oświadczeniu klubu wycofanie się z 4 ligi podyktowane jest ciężką sytuacją finansową.
 
- Na ten moment mamy wycofaną 4 ligę ale zachowujemy grupy młodzieżowe i zgłaszamy do rozgrywek. Nowy lub stary zarząd powołamy 26 lipca na walnym zgromadzeniu pod warunkiem, że nam miasto obieca że przyzna nam obiecane wcześniej środki - twierdzi prokuretnt klubu Marcin Korba.
 
 
Prawdopodobnie zarząd zostanie powołany w składzie takim jak dotychczas. Pozwoli to powrócić do formalnych rozmów z miastem i pozostałymi partnerami. Niestety nie spowoduje to przywrócenia drużyny seniorskiej do rozgrywek 4-ligowych a w obecnej sytuacji nawet gra w klasie A przez cały sezon stoi pod znakiem zapytania.
 
- Mamy trochę juniorów starszych i kilku "byłych ligowców" więc raczej będzie kim grać ale nie to nas martwi najbardziej bo nasi najmłodsi zawodnicy przebąkują, że będą odchodzić i wyjeżdżać z miasta. Wina leży po stronie braku środków, których nie otrzymaliśmy z Urzędu Miasta. Robimy wszystko aby zarząd wrócił i jakoś ten najgorszy czas przelecieć a potem może coś się wydarzy. Nie liczymy już, że pojawią się dodatkowe pieniądze z miasta ale może uda się znaleźć nowych sponsorów, może spółki miejskie czy firmy wałbrzyskie będą w stanie nam pomóc - mówi Korba.
 
Urząd Miejski podtrzymuje swoją decyzję o zamrożeniu wypłaty transzy dotacji do momentu przywrócenia lub powołania zarządu. Tymczasem jak informuje Marcin Korba klub z końcem miesiąca musi opuścić dotychczasowe obiekty treningowe Aqua Zdroju i nie ma jeszcze decyzji gdzie od sierpnia będą odbywać się treningi.
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno