Menu

Wycofują się z 4 ligi

Piłkarski Górnik wycofuje się z 4 ligi. Sytuacja klubu nadal jest niepewna ponieważ do momentu powrotu starego lub powołania nowego zarządu miasto wstrzymało wypłatę części dotacji.

Wycofują się z 4 ligi
Jak czytamy w oświadczeniu klubu wycofanie się z 4 ligi podyktowane jest ciężką sytuacją finansową.
 
- Na ten moment mamy wycofaną 4 ligę ale zachowujemy grupy młodzieżowe i zgłaszamy do rozgrywek. Nowy lub stary zarząd powołamy 26 lipca na walnym zgromadzeniu pod warunkiem, że nam miasto obieca że przyzna nam obiecane wcześniej środki - twierdzi prokuretnt klubu Marcin Korba.
 
 
Prawdopodobnie zarząd zostanie powołany w składzie takim jak dotychczas. Pozwoli to powrócić do formalnych rozmów z miastem i pozostałymi partnerami. Niestety nie spowoduje to przywrócenia drużyny seniorskiej do rozgrywek 4-ligowych a w obecnej sytuacji nawet gra w klasie A przez cały sezon stoi pod znakiem zapytania.
 
- Mamy trochę juniorów starszych i kilku "byłych ligowców" więc raczej będzie kim grać ale nie to nas martwi najbardziej bo nasi najmłodsi zawodnicy przebąkują, że będą odchodzić i wyjeżdżać z miasta. Wina leży po stronie braku środków, których nie otrzymaliśmy z Urzędu Miasta. Robimy wszystko aby zarząd wrócił i jakoś ten najgorszy czas przelecieć a potem może coś się wydarzy. Nie liczymy już, że pojawią się dodatkowe pieniądze z miasta ale może uda się znaleźć nowych sponsorów, może spółki miejskie czy firmy wałbrzyskie będą w stanie nam pomóc - mówi Korba.
 
 
Urząd Miejski podtrzymuje swoją decyzję o zamrożeniu wypłaty transzy dotacji do momentu przywrócenia lub powołania zarządu. Tymczasem jak informuje Marcin Korba klub z końcem miesiąca musi opuścić dotychczasowe obiekty treningowe Aqua Zdroju i nie ma jeszcze decyzji gdzie od sierpnia będą odbywać się treningi.
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com 

Komentarze

B...P (18 lipca 2019 11:56)
... stało się to co miało się stać dawno temu.

Dodaj komentarz

górnik  |   wałbrzych  |   piłkarze  |   4 liga  |   rezygnacja  |   klasa A  |   drużyna  |   piłka nożna  |  

Górnicy przywieźli punkty z Krakowa

Podobno wałbrzyskie górnictwo zostało zlikwidowane w połowie lat...

Koszykarze przed wyjazdem do Krakowa zwiedzali Książ

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij