Morderca z Czarnego Boru skazany na dożywocie

34-letni mieszkaniec gminy Czarny Bór został skazany przez Sąd Rejonowy w Görlitz na dożywocie za rozbój ze skutkiem śmiertelnym i szereg innych przestępstw. Jego ofiarami były wiekowe kobiety, między innymi aż 90-letnia Niemka.

Do zabójstwa doszło w połowie sierpnia 2018 roku w Görlitz. Przed południem 15 sierpnia bliscy znaleźli w domu zwłoki 90-letniej kobiety. Początkowo wszystko wskazywało na to, że do zgonu doszło z przyczyn naturalnych, bez udziału osób trzecich. Dopiero, gdy 33-letni wówczas Polak posłużył się kartą należącą do denatki, policja wzięła go na celownik.
 
Wizerunek czarnoborzanina utrwaliła kamera monitoringu, choć początkowo nie było pewne, czy to on popełnił przestępstwo. Policja próbowała ustalić, jak mężczyzna wszedł w posiadanie karty i dlatego ujawniono jego wizerunek z monitoringu. Policja wyznaczyła też nagrodę w kwocie 5 tysięcy euro za pomoc w odnalezieniu mężczyzny. Te poszukiwania trwały kilka tygodni i przyniosły efekt po tym, jak Polak dokonał napadu na cmentarzu na 77-letnią kobietę, która poruszała się na wózku inwalidzkim. W godzinach porannych na cmentarzu w Bautzen mężczyzna prysnął jej w twarz gazem pieprzowym i ukradł torebkę. 
 
Kobiecie udało się jednak zapamiętać kilka szczegółów, a to z kolei doprowadziło policjantów federalnych do napastnika. Kobieta zapamiętała m.in. część numerów rejestracji samochodowej oraz kolor pojazdu, jakim poruszał się napastnik. Policjanci przeszukali drogi w obrębie 30 kilometrów i natrafili na odpowiadający opisowi samochód. Zatrzymał go patrol z Zittau-Oberland. Polak miał przy sobie dowód osobisty 77-latki, atrapę pistoletu i elektro paralizator. W mieszkaniu mężczyzny mundurowi ujawnili tymczasem przedmioty należące do zamordowanej 90-latki.
 
Niemiecki sąd skazał go na dożywocie, ponadto  nawet po 15 latach nie będzie miał możliwości warunkowego zwolnienia ale Karna Izba Egzekucyjna tuż przed upływem wspomnianych 15 lat może ten wyrok zmienić na łagodniejszy lub go podtrzymać.
 
opr.plr
foto: pixabay
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno