Milionowe inwestycje w Głuszycy
Lipiec to z reguły czas odpoczynku, ale nie w Głuszycy - trwają prace przy budowie  Centrum Przesiadkowego przy ul. Łukasiewicza, remont byłego Zespołu Szkół przy ul. Parkowej i budowa skateparku.
 
Najważniejszą inwestycją jest budowa Centrum Przesiadkowego przy ul. Łukasiewicza. Postawiona została nowa wiata i wybudowana zostanie zatoka autobusowa, ale też parking, miejsca postojowe dla rowerów i motocykli, punkt informacji z poczekalnią i toalety. Miejsce będzie dodatkowo oświetlone i monitorowane. Na realizację projektu „Sowiogórski Raj - budowa Centrum Przesiadkowego w Głuszycy” Gmina Głuszyca otrzymała prawie 2,9 mln. zł. dofinansowania.
 
Kolejną długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycją jest remont budynku dawnego Zespołu Szkół przy ul. Parkowej. Trwają prace związane z rewitalizacją przestrzeni wokół budynku -  budowane są parkingi i droga dojazdowa. Prace związane z przekształceniem obiektu na potrzeby wielofunkcyjnego budynku użyteczności publicznej rozpoczną się po wyłonieniu wykonawcy. Wartość projektu to niespełna 2 mln. zł. 
 
Już niedługo zakończy się realizacja projektu „Tajemnice Militarnych Podziemi”. Projekt ten był rekomendowany do dofinansowania w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Przekraczamy Granice” 2014-2020. Wartość zadania wynosi blisko 1,7 mln zł.  Liderem projektu jest czeskie Miasto Rokytnice w Górach Orlickich. Oprócz Gminy Głuszyca w projekcie biorą udział Euroregion Pomezi Čech, Moravy a Kladska - Euroregion Glacensis, Stachelberg, Mesto Trutnov oraz Gmina Kamienna Góra. Pierwszy etap prac obejmował zaprojektowanie i wykonanie budynku gospodarczego wraz z zagospodarowaniem terenu wejścia do sztolni, drugi polega na modernizacji i rozbudowie ekspozycji Podziemnego Miasta Osówka.
 
Trwa też remont świetlicy wiejskiej w Głuszycy Górnej. Prace obejmują modernizację sali widowiskowej wraz ze sceną, przebudowę toalet oraz budowę toalety dla niepełnosprawnych, remont klatki schodowej, modernizację elewacji tylnej i przybudówki wraz z ociepleniem. Remont realizowany jest ze środków Unii Europejskiej . 

Z kolei w głuszyckim Ogrodzie Jordanowskim trwa budowa skateparku. Prace obejmują  przygotowania terenu pod budowę nowego punktu rekreacyjno-sportowego. Następnie zostaną zamontowane wszystkie potrzebne elementy do jazdy. Zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich to przedsięwzięcie na poziomie ponad pół miliona złotych, z czego połowa to środki unijne.  Zakończenie budowy planowane jest na październik 2019 roku.kama
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno