Wałbrzyski odcinek Drogi Sudeckiej: dwie oferty

Dwie oferty wpłynęły na przebudowę wałbrzyskiego odcinka Drogi Sudeckiej. Najważniejsza informacja? Obie mieszczą się w zakładanym przez gminę Wałbrzych budżecie.

Inwestycja obejmuje przebudowę ulic 1 Maja i Zachodniej w dzielnicy Sobięcin. To tzw. wałbrzyski odcinek Drogi Sudeckiej. Do realizacji tego zadania zgłosiły się dwie firmy. Eurovia i Budimex. Przypomnijmy, ta druga firma realizuje w tej chwili na terenie
Wałbrzycha ogromną inwestycję – budowę obwodnicy zachodniej.
 
Budżet jaki ma zostać przeznaczony na to zadanie to 50 mln złotych, obie firmy chcą podjąć się realizacji tej inwestycji w ramach zaproponowanej kwoty. Oferta firmy Eurovia przekracza 41 mln zł, a Budimex chce podjąć się realizacji za blisko 46 mln zł. 
 
- W tej chwili oceniamy oferty, pod koniec sierpnia powinna być podpisana umowa - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta Bogusław Rogiński.
 
Jak informuje Bogusław Rogiński, inwestycja będzie realizowana w 85% ze środków unijnych, w 10% z budżetu państwa, a pozostałe 5% stanowi wkład własny gminy.
 
Początkowo za kwotę około 50 mln zł zakładano budowę obwodnicy Boguszowa-Gorc oraz remont ulicy 1 Maja. Kolejne przetargi unieważniono, powodem było znaczne przekroczenie zakładanego budżetu.
 
wb
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno