Pożar wysypiska w Lubawce

Mieszkańcy: Błażkowej, Janiszowa, Przedwojowa oraz Kamiennej Góry – jeżeli nie musicie, nie wychodźcie z domów, zamknijcie okna. Jeżeli musicie wyjść, załóżcie na twarz maskę. Ograniczcie do minimum przebywanie na wolnym powietrzu. Podajcie informację innym.

Jak informują dziennikarze ID Informacji Dolnośląskich około 1:00 w nocy w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów przy Zielonej w Lubawce wybuchł pożar. Na dawnym wysypisku śmieci w ogniu stanęła hałda tzw. gabarytów oraz plastików. Do walki z ogniem wyjechali strażacy z PSP w Kamiennej Górze oraz dwie jednostki z PSP w Wałbrzychu. Ogniem objęte było kilkaset metrów kwadratowych śmieci. Istniało zagrożenie, że pożar przeniesie się na dwa sąsiednie budynki.
 
W tej chwili według komunikatów straży pożarnej, ogień jest opanowany, a tlące się materiały rozgarniane ciężkim sprzętem. Te prace mają potrwać jeszcze około 5-6 godzin.
 
Jak informują dziennikarze ID Informacji Dolnośląskich w Kamiennej Górze gołym okiem widać, że powietrze jest jakby zamglone. Wyraźnie czuć też toksyczny smród.
 
– Nad ranem zmieniła się cyrkulacja powietrza. Dym zaczął utrzymywać się bliżej ziemi i rozprzestrzeniać na sąsiednie miejscowości – mówi Ryszard Klimsiak, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego w kamiennogórskim starostwie. – Dlatego zapadła decyzja o wysłaniu do mieszkańców komunikatu SMS z informacją o zagrożeniu.
 
Jak dodaje naczelnik Klimsiak, nie należy wychodzić z domu, jeżeli to nie jest konieczne. Przebywając w domu, lepiej zamknąć okna. Ci którzy muszą wyjść na dwór, powinni założyć maski.
 
Na miejsce do Lubawki przyjechali specjaliści z chemicznej grupy Państwowej Straży Pożarnej. Na razie nie wiadomo co było przyczyną wybuchu pożaru.
 
 
 
opr.plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno