Skakały po grobach - policja przesłuchała już jedną z nastolatek
Skakały po nagrobkach, kładły się na nich i robiły sobie zdjęcia - teraz odpowiedzą za . Znieważenie miejsca spoczynku zmarłego i przejawy demoralizacji. Jedna z trzech nastolatek, które zrobiły sobie głupią zabawę na jedlińskim cmentarzu została już przesłuchana przez policję, pozostałe czeka to samo, gdy wrócą z wakacji.
 
 
 
- Trzy nieletnie zrobiły sobie zabawę na cmentarzu w Jedlinie, już ustaliłem dane dziewczyn przekazałem dowody policji. Skandal! - mówi "łowca pedofilów", Krzysztof Dymkowski, który nagłosnił sprawę  - Nie można pobłażać takim wybrykom, Powiem tak, ja pochowałem rodziców... jakby się ktoś poczuł jakby zobaczył jak nastolatki skaczą po grobach jego bliskich?
 
- Wczoraj zatrzymana została jedna z 14-latek. W obecności prawnego opiekuna przyznała się do popełniania czynu. Funkcjonariusze zabezpieczyli jako materiał dowodowy jej telefon, którym wykonywane były zdjęcia. Terminy przesłuchań pozostałych nastolatek w obecności prawnych opiekunów, zostały wyznaczone na przyszły tydzień, bo obecnie przebywają one na wakacjach, poza miejscem zamieszkania– informuje rzecznik wałbrzyskiej policji Marcin Świeży.
 
Po zgromadzeniu kompletu materiałów zostanie on przesłany do sądu, który zadecyduje o dalszym losie nastolatek. Sprawa dotyczy art. 262. - znieważenie zwłok, prochów ludzkich lub miejsca spoczynku zmarłego.
 
– Starsze dziewczyny, 14-letnie, odpowiedzą jako nieletnie, za popełnienie czynu karalnego, a 12-latka, jako małoletnia, za przejaw demoralizacji – wyjaśnia rzecznik policji.opr. adm
foto: przesłane przez Krzysztofa Dymkowskiego


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno