Selfie na grobie, alkohol i 4 nastolatki - są nowe fakty
Był alkohol i selfie robione na grobach - tak wyglądała "impreza" nastolatek na jedlińskim cmentarzu. Sprawę nagłośnił łowca pedofilów", Krzysztof Dymkowski, który dziś ujawnił nowe fakty. 
 
 
Jak się okazało, nie trzy ale cztery nastolatki z Jedliny Zdrój "bawiły się" na tamtejszym cmentarzu. Dziewczyny mają od 12 do 14 lat, po nagrobkach skakały, kładły się na nie i robiły sobie selfie, które wrzucały do sieci. Na jednym ze zdjęć napisały "LOVE THIS", zdjecie wrzuciły na facebooka (u góry zdjecia widać wklejoną główkę aniołka, na dole zdjęcia widać też datę - 21 lipca). 

- Oprócz skakania po grobach i robienia sobie zdjęć, dziewczyny piły także aklohol. Były to cztery dziewczyny. Policja został poinformowana, otrzymali ode mnie nazwiska tych dziwczyn - informuje Krzysztof Dymkowski, który nagłosnił sprawę.


Na zdjęciu widać znaną już Policji Darię wraz z Aleksandrą

Jak informował naszych dziennikarzy rzecznik wałbrzyskiej policji, Marcin Świeży, zatrzymana została już jedna z dziewczyn i w obecnosci prawnego opiekuna przyznała się do popełniania czynu. Funkcjonariusze zabezpieczyli jako materiał dowodowy jej telefon, którym wykonywane były zdjęcia.

Czas na kolejne przesłuchania, jak mówił Świeży, terminy przesłuchań pozostałych nastolatek w obecności prawnych opiekunów, zostały wyznaczone na przyszły tydzień, bo obecnie przebywają one na wakacjach, poza miejscem zamieszkania. 

Teraz policja będzie musiała przesłuchać jeszcze jedną dziewczynę - to 14-letnia Ola, która również "bawiła sie" na cmentarzu. Krzysztof Dymkowski przekazał funkcjonariuszom pełne informacje, włacznie z imionami i nazwiskami dziewczyn. 14-latki odpowiedzą za popełnienie czynu karalnego (art. 262. - znieważenie zwłok, prochów ludzkich lub miejsca spoczynku zmarłego), 12-latka za przejaw demoralizacji – wyjaśniał rzecznik wałbrzyskiej policji, Marcin Świeży.

Jak  informuje Krzysztof Dymkowski, który nagłosnił sprawę, dziewczyny piły także alkohol - materiały dowodowe zostały już przekazane policji. Po zgromadzeniu kompletu materiałów zostanie on przesłany do sądu, który zadecyduje o dalszym losie nastolatek. Sprawa dotyczy art. 262. - znieważenie zwłok, prochów ludzkich lub miejsca spoczynku zmarłego.

Art. 262. Znieważenie zwłok, prochów ludzkich lub miejsca spoczynku zmarłego
§ 1. Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Kto ograbia zwłoki, grób lub inne miejsce spoczynku zmarłego, 
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. opr. adm
foto: przesłane przez Krzysztofa Dymkowskiego


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno