Premier Morawiecki w wałbrzyskiej Toyocie

Wałbrzyska fabryka Toyoty rozpoczyna produkcję nowej, elektrycznej przekładni hybrydowej. Inwestycję ogłoszono w obecności premiera Mateusza Morawieckiego.

W ubiegłym roku w wałbrzyskiej Toyocie rozpoczęła się produkcja pierwszej elektrycznej przekładni hybrydowej do silników o pojemności 1,8 litra. Teraz rusza kolejna inwestycja - produkcja do silników o pojemności 1,5 litra. 
 
- Tu w Wałbrzychu powstanie kilkaset nowych miejsc pracy. Ponad 300 mln złotych, nowa inwestycja w supernowoczesny przemysł niskoemisyjnej mobilności. Promujemy w Polsce niskoemisyjną mobilność z wielu względów. Po pierwsze czystsze powietrze, po drugie zaawansowane technologie, które wyznaczają nowe kierunki rozwoju przemysłu motoryzacyjnego  - mówi premier Mateusz Morawiecki.
 
 
Produkcja ma się rozpocząć w 2021 roku.  Z linii produkcyjnej będzie schodzić rocznie 175 tys. takich przekładni. 
 
- Sprzedaż niskoemisyjnych samochodów hybrydowych na rynku europejskim stale rośnie i w pierwszym półroczu 2019 roku osiągnęła 52% całości wolumenu sprzedaży - mówi prezes wałbrzyskiej fabryki Toyota Eiji Takeichi.
 
Wyprodukowane z wałbrzyskiej fabryce przekładnie będą trafiać do całej Europy.
 
 
W.Blicharz
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno