Zniszczyli kapliczkę - grozi im 5 lat więzienia

Do 5 lat więzienia grozi dwóm młodym mężczyznom, którzy zniszczyli krzeszowską kapliczkę. Straty to ponad 2 tysiące złotych, mężczyźni wpadli na goracym uczynku. 

 

Kamiennogórscy policjanci otrzymai telefoniczne zgloszenie o dwóch mężczyznach, którzy w jednej z krzeszowskich kapliczek mogą dokonywać zniszczeń.  Po wejściu do kapliczki zwanej Ciemnicą - Domem Annasza, zastali  dwóch mieszkańców Kamiennej Góry w wieku 25 i 22 lat, którzy relaksowali się, popijając alkohol i paląc papierosy. Leżeli na drewnianej podłodze i malowali po niej markerami. Mężczyźni zaskoczeni wizytą policjantów stali się wulgarni i agresywni. Mundurowi zatrzymali ich do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Straty na  szkodę Parafii  Rzymskokatolickiej Najświętszej Marii Pany w Krzeszowie oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 2 tys. zł. Obaj sprawcy przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Teraz o ich karze zdecyduje sąd, grozi im do 5 lat więzienia. 
 
opr. adm
foto: KMP Kamienna Góra


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno