Najbardziej poszukiwane zawody

Od początku roku pracodawcy zgłosili do Powiatowego Urzędu Pracy 4,5 tys wolnych miejsc pracy do obsadzenia. Jakie są najcześciej poszukiwane zawody w naszym regionie?

Łącznie w mieście Wałbrzychu i powiecie Wałbrzyskim jest obecnie ponad 3,5 tysiąca zarejestrowanych bezrobotnych. Mimo to na tablicach znaleźć można ponad 320 ofert od pracodawców, którzy szukają rąk do pracy. Głównie dotyczy to zawodów technicznych ale też prostych prac dla osób bez szczególnych kwalifikacji.
 
- Pracodawcy sygnalizują deficyt w branży produkcyjnej, budowlanej, bardzo dużo ofert jest w gastronomii, transporcie ale również w pracach prostych więc brakuje rąk do pracy w wielu różnych gałęziach mimo nadal sporej liczby osób bezrobotnych. W tej chwili mamy dostępne 323 oferty, między innymi dla sprzedawców, pracowników produkcji, szwacze, pracownicy porządkowi, kierowcy, szwacze, magazynierzy czy budowlańcy - wymienia dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu Marzena Radochońska.
 
Przy brakach kadrowych pracodawcy coraz chętniej sięgają po cudzoziemców. Z liczby złożonych w PUP oświadczeń wynika, że do połowy roku przybyło ich w naszym regionie 2700. W całym ubiegłym roku zgłoszono 3481 takich osób.
 
plr
foto: pixabay
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno