Gra terenowa w Starej Kopalni

Przed nami ostatni miesiąc wakacji.  Zanim dzieci wrócą do szkół mogą korzystać z zajęć oferowanych przez wałbrzyskie instytucje. Jedną z ciekawszych propozycji jest gra terenowa organizowana w Starej Kopalni.

Wyświetl galerię 1/4
Gra terenowa to zwiedzanie obiektu połączone ze zdobywaniem wiedzy o górnictwie ale w sposób ciekawy i angażujący najmłodszych.
 
- Dzisiaj młodziez podzielona jest na dwie grupy i ich zadaniem jest odnajdywanie elementów, które mają wskazane na mapie. Ważne jest aby znaleźć wszystkie. Na koniec kazdy otrzymuję drobną nagrodę. Oczywiście wszystkie nasze zajęcia są związane z górnictwem albo z ceramiką. Stara Kopalnia to miejsce tradycji górniczych oraz porcelany. dlatego zależy nam na tym aby zajęcia były związane z tym, co prezentujemy tu na miejscu - mówi Marta Wróbel, kierownik działu marketingu i promocji Starej Kopalni.
 
 
Stara Kopalnia to jednak nie tylko tradycje górnicze i muzeum wielkich maszyn. Dzięki współpracy z Kids Tech dzieciaki mają szansę zapoznać się z najnowszą technologią.
 
- Jesteśmy Centrum Nauki i Sztuki i na nauce bardzo nam zależy. Współpracujemy z Kids Tech oraz ze szkołami i uczelniami aby skupiać się na edukacji. Z roku na rok przybywa nam grup, które przyjeżdżają specjalnie na te zajęcia z całej Polski. Realizujemy te działania także w wakacje i razem z Kids Tech zapraszamy na półkolonie. W tym tygodniu jest Akademia YouTubera więc bardzo nośny temat. W planach są także drony i zajęcia z robotyki - wymienia Marta Wróbel.
 
 
Szczegółowe informacje na temat półkoloni znajdziecie na stronie internetowej Starej Kopalni. Jeśli natomiast lubicie większe wyzwania odbierzcie specjalne mapy w Cafe Sztygarówka lub Biurze Rewitalizacji Urzędu Miejskiego i wyruszcie na poszkukiwania wałbrzyskich Gwarków rozsianych po całym mieście. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno