Chcą referendum w sprawie odwołania burmistrza Boguszowa
Chcą referendum w sprawie odwołania przebywającego od blisko 8 miesięcy w areszcie, burmistrza Boguszowa Gorc, Jacka C. Klub Radnych „Razem dla Boguszowa-Gorc” złożył już wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta i projekt uchwały dotyczący referendum w sprawie odwołania burmistrza.  
 
 
 
Przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 70 tysięcy złotych - takie zarzuty postawiła 
Prokuratura Okręgowa w Świdnicy burmistrzowi Boguszowa w grudniu ubiegłego roku. W marcu Jackowi C. postawiono kolejne zarzuty - wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 4 mln złotych w gminie Boguszów-Gorce. Burmistrz przebywa w areszcie od grudnia ubiegłego roku, dwa razy przedłużano mu areszt. 

Radni Klubu  "Razem dla Boguszowa Gorc" - Grzegorz Urban , Martin Szczeklik, Michał Foryś, Daniel Geming, Daniel Lubiński o Marceli Wiśniewski, złożyli  na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej Boguszowa -Gorc, Stanisława Urbaniaka projekt uchwały o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania burmistrza Boguszowa-Gorc i wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji na 7 sierpnia.


 
Świdnicka prokuratura bada też sprawę korupcji wyborczej podczas ubiegłorocznych wyborów burmistrza Boguszowa. Śledztwo dotyczy kupowania głosów, prokuratura postawiła zarzuty już sześciu osobom. Zarzuty usłyszała między innymi radna z Komitetu Wyborczego Jacka C.

Czytaj też:
Burmistrz Boguszowa z zarzutem przyjęcia łapówki
Nowe zarzuty dla Jacka C.
Zarzuty w sprawie korupcji wyborczej w Boguszowie
Radna z Boguszowa w areszcie

opr. pos
foto: walbrzych24.com


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno