Międzynarodowe występy tenisistów
Druga połowa lipca okazała się pracowita dla tenisistów KT Szczawno-Zdrój. Przedstawiciele klubu z uzdrowiska wystąpili w zawodach rangi europejskiej w Austrii oraz Włoszech, skąd powrócili bogatsi o cenne trofea i doświadczenia.
Do alpejskiej miejscowości Kufstein, gdzie rozegrano turniej kategorii U-12 oraz U-14, udał się nasz Dawid Lewandowski. Świeżo upieczony Mistrz Polski kategorii U-12 wywalczył doskonałe 2. miejsce ulegając jedynie reprezentantowi Maroka. W finałowym meczu po zaciętej walce podopieczny trenera Kosińskiego przegrał z Reda Bennianim 2:6, 6:1, 2:6. Dodatkowo występując w parze z Williamem Rejchtmanem Vinciguerrą ze Szwecji Dawid awansował do półfinału debla. 
 
Równolegle do młodszych graczy w Kufstein rywalizowali również tenisiści kategorii U-14, w tym Gabriel Wójcicki. W singlu Gabryś dotarł do II rundy, ale w grze podwójnej duet Wójcicki - Nikodem Barcik awansował do ćwierćfinałów imprezy.
 
Powody do zadowolenia ma również Filip Kosiński, który zameldował się we włoskim miasteczku Forli. Nasz gracz dotarł do fazy ćwierćfinałowej kategorii U-12, w której musiał uznać wyższość Pierluigi Basile (numer 4) 5:7, 3:6. Awans do 1/4 finału zaowocował pierwszymi punktami Kosińskiego juniora w europejskiej liście klasyfikacyjnej.
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno