Ekstraliga kobiet: z wicemistrzem Polski na początek sezonu

W mocno przebudowanym składzie piłkarki AZS-u PWSZ rozpoczynają w sobotnie popołudnie kolejny rok występów na najwyższym w kraju szczeblu. Już w pierwszym meczu akademiczki czeka niezwykle wymagający przeciwnik, bo Medyk Konin, czyli aktualny wicemistrz Polski.

W porównaniu z minionym sezonem wałbrzyski zespół opuściło aż 10 zawodniczek. Wśród nich są między innymi Małgorzata Mesjasz, Anna Rędzia czy Klaudia Miłek, a więc piłkarki, które w ostatnich latach odpowiadały za świetne wyniki naszej drużyny. W ich miejsce udało się sprowadzić 4 nowe piłkarki. To Anita Turkiewicz (UKS SMS Łódź), Alicja Materek (Górnik Łęczna), Ewa Cieśla (AZS PSW Biała Podlaska) oraz Julia Migacz (powrót z wypożyczenia z Bielawianki). Trwają ponadto rozmowy z nową bramkarką AZS-u PWSZ, niewykluczone są również wzmocnienia z zagranicy.
 
Wyniki spotkań sparingowych pokazały, że mimo zmian w składzie jakość AZS-u PWSZ nie zmalała, gdyż podopieczne trenera Kamila Jasińskiego pokonały silny UKS SMS Łódź 2:1, a także zremisowały z Olimpią Szczecin 2:2 oraz wzmocnionym GKS-em Katowice 1:1.
 
- Mamy mocną pierwszą „11”, gorzej gdy przyjdą kontuzje. Póki będzie zdrowie, póki urazy będą nas omijać, to nie powinno być źle, bo jakościowo wyglądamy całkiem dobrze. Dlatego jestem optymistą przed otwierającą sezon konfrontacją z Medykiem -, przyznał szkoleniowiec wałbrzyszan.
 
Ekstraliga kobiet
I kolejka
Sobota - 3 sierpnia, godz. 16.30:
AZS PWSZ Wałbrzych - Medyk Konin
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. archiwum
(ben)

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno