Drukowali pieniądze

Drukowali banknoty o nominale 100 złotych na domowej drukarce, później próbowali je wprowadzić do obiegu. Policja zatrzymała już dwóch 18-latków, jednemu z nich grozi 10 lat więzienia, drugiemu nawet 25 lat. 

Młodzi wałbrzyszanie wpadli, bo ekspedientka w jednym ze sklepów w którzych jeden z nich płacił wydrukowanymi banknotami, zorientowała się, że pieniądze są fałszywe.  Kobieta poinformowała policję. Funkcjonariusze potwierdzili, że banknoty zostały wydrukowane na domowej drukarce - świadczył o tym m.in. brak znaków wodnych, ten sam numer banknotów, nierówne wycięcie papieru oraz odwrócony do góry nogami wydruk na awersie. Policjanci zatrzymali 18-letniego wałbrzyszanina, który płacił fałszywymi banknotami. 

Jak się okazało, młody mężczyzna miał wspólnika, który wydrukował banknoty. Drugi z 18-latków jeszcze tego samego dnia trafił w ręce policjantów, mundurowi w jego miejscu zamieszkania zabezpieczyli laptopa, drukarkę oraz pendrive'a, które służyły do popełnienia przestępstwa.
 
Prokuratura postawiła jednemu z 18-latków zarzuty usiłowania oszustwa oraz wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów za co grozi kara do 10 lat więzienia.

Drugiemu z 18-latków grozi nawet do 25 lat wiezienia, usłyszał on zarzuty podrabiania pieniędzy. Obaj mężczyźni objęci zostali dozorem policyjnym.


opr. adm
foto: KMP Wałbrzych

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno