Zamek Grodno i jego cień

Zamek Grodno kryje jeszcze wiele tajemnic, o czym można było się przekonać podczas warsztatów naukowych studentów i kadry naukowej Politechniki Wrocławskiej. Okazuje się, że mury zamku są w stanie zdradzić wiele ciekawych informacji o historii Grodna i jego kształcie od XIII wieku...

 

Studenci nie tylko wdrażali się w nowe technologie badawcze, jak skaning laserowy, czy metody termowizyjne, ale także opracowywali projekty udostępnienia turystom i prezentacji odkrytych przez siebie ciekawostek historycznych. 
 

Warsztaty pod hasłem „Zamki i ich cienie” zorganizowało Koło Naukowe Historii Architektury ArcHist Wydziału Architektury i Wydziału Budownictwa Politechniki Wrocławskiej. Opiekę naukową nad całością powierzono prof. Małgorzaty Chorowskiej z Politechniki Wrocławskiej.Grupa spędziła na Zamku Grodno ponad tydzień, a podsumowaniem prac było seminarium i prezentacja wyników badań. W seminarium uczestniczył wójt Gminy Walim, Adam Hausman. Jak mówili studenci, za cel swojego pobytu postawili sobie opracowanie bryłowej rekonstrukcji poszczególnych faz budowlanych zamku, włącznie z projektem wnętrz i sporządzeniem inwentaryzacji detali architektonicznych.


 
opr. kat
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno