Zabił psa: rok więzienia w zawieszeniu

Rok więzienia w zawieszeniu za pobicie psa i 7 tysiecy złotych na rzecz schroniska dla zwierząt  - taki wyrok wydał świdnicki sąd w sprawie śmierci suczki Kate. 

Mężczyzna zrzucił psa ze strychu, suczka przez dobę umierała w cierpieniach. Po upływie doby, mężczyzna postanowi dobić zwierzę, założył psu worek na głowę i udusił. Świdnicki sąd skazał mężczyznę na rok więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Mężczyzna będzie musiał też wpłacić 7 tysięcy złotych na konto Schroniska dla Zwierząt w Świdnicy, nie będzie mógł też posiadać żadnych zwierząt przez najbliższe 15 lat. 
 
Z wyrokiem nie zgadza się Ekostraż z Wrocławia i zapowiada apelacje. Dodajmy, że mężczyzna miesiąc przed bestialskim zamordowaniem psa... adoptował go. 
 
 
W połowie lipca świdnicki sąd skazał mieszkankę powiatu świdnickiego za znęcanie się nad psem na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu i orzeczenie sądu podał do publicznej wiadomości - wyrok, wraz z nazwiskiem skazanej, został wywieszony na tablicy ogłoszeń w sądzie.

Czytaj też:
Znęcała się nad psem, wyrokdo publicznej wiadomości 

adm
foto: walbrzych24.com


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com    
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno