Policyjna grupa speed nie ma litości

23 prawa jazdy za przekroczenie prędkości odebrli policjanci grupy "SPEED" w miniony weekend w Jeleniej Górze. Listości dla pirató∑ drogowych nie będzie - zapowiadają funkcjonariusze. 


 

Celem powołanej w lipcu grupy "SPEED" jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i eliminowanie kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów.  Policjanci z dolnośląskiej grupy "SPEED" razem z funkcjonariuszami jeleniogórskiej drogówki zatrzymali tylko w ciagu ostatniego weekendu 23 prawa jazdy.  W jednym z przypadków zarejestrowali przekroczenie prędkości przez 57 - letniego kierowcę motocykla o 96 km na godzinę w terenie zabudowanym. Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymania prawa jazdy, zostali ukarani 400-złotowymi mandatami i otrzymali po 10 punktów karnych.
 
Apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”.  Każdy, kto lekceważy obowiązujące ograniczenia prędkości i swoim zachowaniem na drodze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, musi liczyć się z tym, że stanie się obiektem zainteresowania policjantów. Pamiętajmy, że jazda z dużą prędkością w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości, stanowi ogromne zagrożenie, zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to znaczący czynnik ryzyka zaistnienia wypadku drogowego. - apeluje policja. 

opr. kat
foto: dolnoslaskapolicja.pl
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno