Samorządowcy na studia
Być może skorzystają i nasi samorządowcy - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie uruchamia program MBA dla samorządowców. Dla liderów miast i województw to nie tylko studia z zarządzania i doskonalenia umiejętności, ale także możliwość do zasiadania w radach nadzorczych.
 
 
Master of Business Administration in Community Management to nowy kierunek Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK-u. Ma łączyć teorię samorządu i zarządzania z konkretnymi przykładami i niestandardowym podejściem do problemów. 
 
- Od lat organizujemy programy MBA na kilku poziomach i dla różnych branż. Mamy duże doświadczenie we współpracy z polskimi samorządami i ofertę dla nich na studiach podyplomowych. Organizacja studiów MBA dedykowana samorządom to jednak nowość. Nowość, ale też naturalny kierunek. Jesteśmy otwarci na zmieniający się rynek. Dostrzegamy jego potrzeby i słuchamy tych, którzy o tych potrzebach potrafią przekonująco mówić.  - mówi prof. Piotr Buła. 
 
Wykładowcami będą więc naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wrocławia, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu SWPS, byli samorządowcy i politycy (m.in. prof. Paweł Kowal, prof. Jerzy Hausner), osoby tworzące strategie dla polskich miast i województw (m.in. Mateusz Zmyślony). 
 
Wrocław to, obok Krakowa, drugie miasto, w którym będą odbywały się zajęcia - uczelnia prowadzi nabór na dwie grupy.
 
- Studia miejskie? Studia samorządowe? To one są przyszłością. Nie ma sensu powtarzać błędów innych. My dajemy unikalną okazję by uczyć się od najlepszych i dowiedzieć się u źródła skąd biorą się sukcesy polskich samorządów. Dlatego przygotowaliśmy specjalny program, zaprosiliśmy do współpracy ekspertów i stwarzamy okazję by wzajemnie uczyć się od siebie pracy w samorządzie. - przekonuje prof. Paweł Kowal, przez lata poseł, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, który pracował nad programem MBA in Community Management. - 
 
Studia ruszają w październiku i będą zorganizowane w formie 2-dniowych zjazdów weekendowych podczas dwóch semestrów. Absolwenci tego programu MBA nabędą  uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Patronat nad MBA in Community Management objął Związek Miast Polskich.
 
Szczegóły: www.ksb.biz.pl
 
opr. kama
foto: ilustracyjne (pixabay) 


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com  

 
 
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno