Mistrzowski występ kolarzy KKW Nexelo Wałbrzych

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Gorzowie Wlk. przyniosła kilka świetnych występów kolarzy KKW Nexelo Wałbrzych. Wicemistrzem kraju został Filip Brzóska, a tuż za podium zmagań dziewcząt znalazła się Wiktoria Hejman.

Filip Brzóska poprawił swój zeszłoroczny wynik stając tym razem na niższym stopniu podium Mistrzostw Polski. Niewiele do medalu zabrakło Wiktorii Hejman, która po zaciętej walce uplasowała się na 4. miejscu w wyścigu dziewcząt. Łącznie w finale OOM wystartowało 4 przedstawicieli naszego klubu. Oprócz Brzóski oraz Hejman byli to Gniewko Konsewicz oraz Grzegorz Radwański, którzy zajęli odpowiednio 18. i 33. miejsce. Powyższe wyniki przełożyły się na 3. pozycję KKW Nexel w klasyfikacji najlepszych klubów w Polsce, a we współpracy z innymi dolnośląskimi klubami - 3. lokatę w rankingu województw.

Jak podkreślają wałbrzyszanie, sam udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jest możliwy jedynie po przebrnięciu wyścigów eliminacyjnych, z których awans do decydującej odsłony mistrzostw zapewnie sobie zaledwie 20 dziewcząt oraz 40 chłopców. Trzeba więc podkreślić, iż  4 wałbrzyszan w finałach OOM to duży sukces ekipy KKW Nexelo Wałbrzych.

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com