Złoty Pociąg wciąż jedzie

Nowi świadkowie, nowe plany i wciąż żywa legenda. Choć od rozpoczęcia gorączki związanej ze Złotym Pociągiem mijają 4 lata, wciąż nie milknie jej echo. Nadzieja odkrycia zaginionego składu wciąż jest obecna, nie tylko wśród mieszkańców Wałbrzycha, ale też dziennikarzy i eksploratorów. O Wałbrzychu pisze Tygodnik Powszechny.

O wpływie legendy na promocję miasta rozpisuje się ostatnimi czasy Tygodnik Powszechny.  Padają m.in. słowa, że Złoty Pociąg to skarb dla miasta i regionu. Niektórym przyniósł zyski, innym nadzieję, jeszcze innym przywrócił dumę odebraną przez niekończące się doniesienia o ruinie, upadku i biedaszybach.
 
Spytaliśmy głównego twórcę zamieszania - Piotra Kopra, o to czy będą dalsze prace związane ze zlokalizowaniem pociągu.
 
- Cały czas próbuje znaleźć prostsze dojście, wejście z innej strony. Nie mogę zdradzić lokalizacji. Cały czas są nowe ślady, cały czas się coś dzieje, cały czas zgłaszają się nowi świadkowie. Ostatnio zgłosił się bardzo ciekawy człowiek. Muszę mieć zagwarantowane środki finansowe i cała moja działalność idzie w tym kierunku. Jak będę miał środki, to będę mógł ruszyć dalej. - mówi poszukiwacz Złotego Pociągu, Piotr Koper.
 
Przypomnijmy, że domniemana lokalizacja Złotego Pociągu to nie tylko 65 kilometr. Poszukiwacze jako potencjalne miejsce jego ukrycia typowali m.in. rejon w pobliżu Zamku Książ, czy 61 kilometr. Czy nowa lokalizacja okaże się trafna? Czas pokaże. 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com  
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno