Rusza Dolnośląski Festiwal Tajemnic

Wynalazki Leonarda da Vinci, "eksponaty" z magazynu medycyny sądowej i wiele innych atrakcji przygotowali ogranizatorzy tegorocznego Festiwalu Tajemnic w Zamku Książ.

Wyświetl galerię 1/18
Miłośnicy nierozwiązanych zagadek, pasjonaci historii i odkrywcy już po raz siódmy spotkają się w Zamku Książ. Jedną z największych atrakcji będzie powrót niezwykle popularniej podczas pierwszej edycji festiwalu wystawy medycyny sądowej.
 
- Wrocław otrzymał dwie tony preparatów medycznych z Krakowa i część z tych eksponatów chcemy pokazać, oczywiście pod opieką fachowców - dwóch lekarzy medycyny sądowej we Wrocławiu. To część raczej dla dorosłych ale niezwykle ciekawa bo nie zobaczy się tego nigdzie indziej ponieważ do placówek medycyny sądowej nie wchodzą turyści a jedynie lekarze i studenci - mówi organizatorka festiwalu Joanna Lamparska.
 
Nie zabraknie oczywiście atrakcji dla całych rodzin. Dziecięcą (i nie tylko) wyobraźnię powinny rozbudzić wystawa wynalazków Leonarda da Vinci czy wirtualna wycieczka po statku MS Piłsudski. Nie zabraknie również plenerowych wydarzeń. W tym roku inscenizacje historyczne przeniosą nas nie tylko jak ubiegłych latach do czasów wojen XX wieku.
 
- Przybędą wojowie z wielu epok od antyku przez wczesne średniowiecze, będą rycerze spod Grunwaldu i żołnierze II wojny światowej. Sprawdzimy, która epoka miała najlepszą broń choć już teraz wikingowie zapowiedzieli, że wezmą wszystko bo ani Niemcy ani Słowianie rady im nie dadzą - zapowiada Joanna Lamparska.
 
Tradycyjnie również organizatorzy zamierzają zaspokoić głodnych wiedzy historycznej i osób śledzących tajemnicze odkrycia. Cykl wykładów poprowadzą specjaliści z wielu dziedzin.
 
- Jestem bardzo dumna bo udało się zaprosić świetnych fachowców jak Łukasz Przybylak, jeden z najlepszych europejskich znawców ogrodów historycznych. Jacek Podemski opowie co naprawdę zdarzyło się w Czarnobylu a Piotr Maszkowski o Bursztynowej Komnacie, ndrzej Daczkowski, redaktor naczelny miesięcznika Odkrywca o najnowszych odkryciach na przestrzeni ostatniego roku. Znany archeolog Jacek Wolfram skupi się na okresie przejścia przez Dolny Śląsk wojsk radzieckich - wymienia Joanna Lamparska.
 
Organizatorka festiwalu natomiast poruszy bardzo trudny temat "Anioła Śmierci" czyli przybliży nam sylwetkę Josefa Mengele. Podczas festiwalu odbędzie się także premiera książki Joanny Lamparskiej "Imperium Małych Piekieł". Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ a na festiwalu tajemnic widzimy się już 10 i 11 sierpnia.


 
plr
foto: plr
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno