Wielka rewitalizacja na ul. Osiedleńców

Budynki przy ul. Kolonialnej i Osiedleńców doczekają się gruntownego remontu. Miejski Zarząd Budynków planuje całkowicie zmienić oblicze tego osiedla. 

To nie będzie zwykłe odświeżenie elewacji. Projekt zakłada zarówno kompleksowe prace na zewnątrz jak i wewnątrz budynków, łącznie z przeorganizowaniem przestrzeni wewnątrz by stworzyć mniej ale za to większych mieszkań.
 
- W tej chwili w każdym budynku jest po około osiem małych mieszkań, chcemy je przebudować tak by pozostały około cztery mieszkania w każdym bloku. Będą bardziej przestronne, z aneksami kuchennymi i pokojami dziennymi. Wprowadzimy wszędzie ekologiczne ogrzewanie gazowe, budynki zostaną stermomodernizowane. Zagospodarujemy też teren wokół osiedla - zapowiada prezez MZB Kacper Nogajczyk.
 
 
W budynkach znajdują się obecnie mieszkania zarówno socjalne jak i komunalne. Na razie nie wiadomo jaki będzie podział po zakończeniu prac. Wiadomo natomiast, że po remoncie nie wszyscy mieszkańcy będą mogli wrócić w to miejsce bo po prostu lokali będzie mniej.
 
- Planujemy przeprowadzać prace segmentami, blokami. Na czas prowadzenia prac wszyscy mieszkańcy będa wysiedleni a po zakończniu remontów będziemy ponownie zasiedlać lokale - tłumaczy Kacper Nogajczyk.
 
 
Prace są obecnie na etapie projektowania. Dokumentacja ma powstać w ciągu 6 miesięcy a potem rozpisane zostaną przetargi. Jak tłumaczy prezez MZB trudno w tym momencie oszacować koszty, wiadomo natomiast, że inwestycja będzie finansowana ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Banku Gospodarstwa Krajowego i budżetu gminy. Planowany termin zakończenia prac to 2021 rok.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno