Nowe dodatki motywacyjne dla nauczycieli

Zaangażowani ponadprogramowo w pracę nauczyciele będą lepiej wynagradzani. To efekt kompromisu zawartego przez gminę Wałbrzych ze środowiskiem oświatowym. Na jakie podwyżki będą mogli liczyć najaktywniejsi nauczyciele?

Nowy regulamin wynagradzania nauczycieli dotyczy zarówno pracowników szkół podstawowych i ponadpodstawowych jak i żłobków i przedszkoli - wszystkich placówek, których organem prowadzącym jest gmina.
 
 
- On jest ważny, dlatego że jest przejrzysty i motywujący. Jasno z niego wynika dlaczego i za co poszczególni pracownicy każdego szczebla dostaną większe pieniądze. Wynegocjowano policzalne kryteria i określono co należy zrobić by otrzymać dodatki - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Wśród kryteriów dla nauczycieli znalazły się takie osiągnięcia jak: dobre wyniki uczniów na egzaminach, konkursach czy olimpiadach, wspieranie i inspirowanie uczniów, rozwijanie ich uzdolnień i zainteresowań, wprowadzanie innowacji pedagogicznych, inicjowanie konkursów, imprez i uroczystości szkolnych. Dyrektorzy będa mogli otrzymać dodatki między innymi za: osiągnięcia uczniów na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim, racjonalne gospodarowanie środkami finansowymi szkoły, dbałość o wizerunek szkoły i bezpieczeństwo. To tylko niektóre z zapisanych w regulaminie kryteriów. Wszystkie one będą odpowiednio punktowane - dyrektorzy oceniać będą nauczycieli a Urząd Miejski dyrektorów. Za osiągnięcie różnych progów punktowych przyznawane będą odpowiednie premie.
 
- Wysokość maksymalna dla nauczyciela wynosi 500 zł, dla wicedyrektora 1000 zł, dla dyrektora 3000 zł. W regulaminie przewidziany jest także dodatek za wychowawstwo w wysokości 300 zł i dotyczy zarówno nauczycieli w szkołach jak i przedszkolach bo stwierdziliśmy, że nie będziemy ich dzielić, gdyż praca z najmłodszymi dziećmi jest równie odpowiedzialna i wymagająca - mówi Wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
 
Wszystkie dodatki o których mowa w regulaminie będą pokrywane wyłącznie z budżetu gminy Wałbrzych. Szacuje się, że razem z innymi wydatkami na oświatę, których nie pokryje subwencja miasto będzie musiało dołożyć w tym roku około 49 milionów złotych.
 
Niezaleznie od tego miasto w okresie wakacyjnym inwestuje w poprawę warunków w naszych szkołach. Najważniejsze prace obecnie toczyć się będą w Szkole Podstawowej nr 37, Zespole Szkół nr 4, Szkole Podstawowej nr 21 i mniejsze prace w wielu innych. W Szkole Podstawowej nr 28 trwa obecnie remont sali gimnastycznej, który między innymi z powodu opieki konserwatorskiej będzie kosztował około 120 tys zł.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno